Pacowa Chata - Przysiółek Szlachecki

Koncert w ramach Podlaskiej Oktawy Kultur
25 lipca 2012 roku w Pacowej Chacie, przed publicznością przybyłą m.in. z Krypna, Białegostoku, Moniek i Sokółki wystąpiła Orkiestra Damira Sejdića z Serbii, która zaprezentowała tradycyjną muzykę serbską, bałkańską i cygańską. Grupa została założona w 1992 roku. Z sukcesami uczestniczyła w wielu festiwalach m.in. w Austrii, Finlandii, Niemczech i Australii. Wszyscy jej członkowie są ze sobą spokrewnieni. Lider grupy, Damir Sejdić, jest wnukiem Fejata Sejdića określanego mianem największego trębacza świata.

W przerwach koncertu zgromadzeni goście zostali zaproszeni do zwiedzenia starej chaty ze zbiorami (etnograficznymi, historycznymi i militarnymi) oraz do obejrzenia wystawy fotografii autorstwa Jerzego Piotra Rojeckiego, prezentującej rekonstrukcje historyczne. Dla wielu osób atrakcją były też wystrzały z rekonstrukcyjnej armaty i strzelanie z łuku.

Koncert w Pacowej Chacie odbył się w ramach V Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Sztuki i Folkloru zorganizowanego przez Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku pod nazwą Podlaska Oktawa Kultur.Zobacz filmy:© Copyright by Pacowa Chata